Dzień Strażaka w KP PSP Krapkowicach

4 maja 2020 r. o godz. 11.30 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Krapkowicach miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa SARS CoV-2 w uroczystości uczestniczyli wyłącznie funkcjonariusze i pracownicy cywilni zatrudnieni w KP PSP w Krapkowicach, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Na początku uroczystości wszystkich zebranych przywitał Komendant Powiatowy PSP w Krapkowicach st. bryg. Krzysztof Kuniec. W swoim wystąpieniu podsumował miniony rok działalności komendy oraz podziękował za podejmowany trud i zaangażowanie w realizację zadań służbowych. Podkreślił również, że tegoroczne obchody Dnia Strażaka przypadają w wyjątkowym czasie walki służb medycznych i mundurowych z pandemią koronawirusa SARS – CoV2.

Podczas uroczystego apelu na świetlicy odczytano wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych. Z Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach wyróżniono nadaniem wyższego stopnia służbowego 1 oficera, 4 aspirantów oraz 10 podoficerów.

Zdjęcia: ogn. Marek Gołąbek, mł. bryg. Lucjan Lubaszka